Baycan Tıbbi Malz. Ltd. Şti.

Baycan Tıbbi Malz. Ltd. Şti.

Kartepe / Kocaeli / Türkiye

Biyografi

Başlangıçtan Bugüne ,

1997 yılında Bülent Bozkurt tarafından kurulan Baycan Tıbbi Medikal ‘ in amacı; sağlık sektöründe düzenli, istikrarlı, gelişime açık sürekli bilim ve kurumsallaşma hedefinde olan bir çalışma sağlayabilmekti. Bu amaçla çalışmalarına başlayan firmamız 1997 yılında Kocaeli Üniversitesi tıp fakültesi karşısında açtığı 17 m2 perakende satış ofisiyle iş hayatına adımlarını atmıştır. Başlangıçta firma çalışanı olarak sadece Bülent Bozkurt ‘ un olduğu 1997 yılında Baycan Medikal Ltd. Şti.‘nin birincil satış hedefi hastaneden gelen reçetelerin karşılanması olmuştur. Bu hedefin temelinde ise iç ve dış müşterilerle uzun yıllar sürecek güvenli ve şeffaf ilişkilerin kurulması yatar.

1998 yılı firmamızın gelişmesinde ve büyümesinde önemli adımların atıldığı yıldır. Bu adımların başında sağlık sektöründe öncü olan büyük firmaların bayiliğini almak gelmektedir. Bu amaçla 1998 yılında Abbott Laboratuar Ltd. Şti . İşletmeciliği ‘ nin alt bayiliği alınmış ve hastane ürünleri ile medikal nutrisyon departmanlarının sarf malzemelerinin reçete ile satışına başlanmıştır. Aynı yıl Haziran ayı içerisinde ,

Baycan Medikal Ltd. Şti. ‘ nin Gebze, İzmit ve Gölcük Bölge Bayiliği

Abbott Laboratuar tarafından resmi olarak onaylanmıştır. Yine aynı yıl Libor ve Petaş firmaları tarafından da bölge bayiliğimiz resmiyet kazanmıştır.

1998 yılının ana hedefi başta Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olmak üzere diğer hastanelerde de firmamızın varlığını hissettirmek, idealist, kararlı ve kendi prensiplerinden taviz vermeden çalışmalarına devam etmek olmuştur. Ve bu hedef Baycan Medikal için ana hedef haline gelmiştir.

1999 yılı ise amaç; aynı hedefler doğrultusunda çalışmak ve güven sağlamak olmuştur. Ta ki 19 Ağustos ‘ a kadar. Bölgemizde yaşanan deprem bütün firmaları olduğu gibi firmamızı da derinden etkilemiştir. Ve depremden sonra baş gösteren imkansızlıklar nedeniyle firmamız faaliyetlerine kısa bir süre ara vermek zorunda kalmıştır. Ancak hayatın devam ettiği gerçeğiyle yeniden toparlanarak yapılanma sürecine başlanmıştır. Yaşanan bu talihsiz doğal afet döneminde bayisi olduğumuz tüm firmaların desteğini asla unutmadık ve her zaman hatırlayacağız.

2000 yılında ileriye dönük çalışmaların başlamasıyla beraber Bayer, Diagnostik ve 3M hastane ürünlerininde bölge bayilikleri alınmış ve toparlanma yılı olmuştur.

2001 yılında ise firmamızın ürün skalası ve çalışma alanları genişlemiş ve çoğalan iş alanları nedeniyle firmamıza yeni çalışanlar katılmıştır. Çalışma arkadaşlarımızın yeni ürün eğitimleri bayisi olduğumuz firmalar tarafından tamamlanmış ve iş verimliliği arttırılmıştır.

2002 yılı ise firmamız açısından oldukça önemli bir yıl olmuştur. Sektörde kalıcı olmayı hedefleyen firmamız Mayıs ayında kendi binasının temelini atmış ve yoğun geçen çalışmalar sonucunda 28.12.2002 tarihinde 4 katlı , 1000m2 olan ofis binasını faaliyete geçirmiştir.

2003 yılında Abbott Laboratuar ‘ ın bölge bayiliğiyle görevlendirilen firmamız bu temsilciliğini Bayer, Petaş, Libor ve 3M firmalarıyla da sürdürmüştür. Baycan açısından büyüme kadar kaliteninde önemli olması nedeniyle firmamız bunu belgelendirmek amacıyla 02.05.2003 tarihinde ISO 9001 – 2000 kalite belgesini almıştır. 22.07.2003 tarihinde Türk Akreditasyon Kurumu ‘ na başvurarak TÜRKAK belgesini almış ve kurumsallaşma yolundaki hedeflerine bir adım daha yaklaşmıştır. Firmamızın hedeflerinden birisi olan Ecza Deposu açma Eylül 2003 yılında gerçekleşmiştir.

Hedeflerini birer birer gerçekleştiren Baycan Medikal sürekli aktif, gelişim ve değişim doğrultusunda kendisiyle yarışan bir yapı içerisindedir. Firmamızın vizyonu sağlık sektöründe kaliteli ürünler ve üstün hizmet anlayışıyla öncü kuruluş olmak, misyonu ise; insan sağlığına kaliteli ürünleri üstün hizmet anlayışıyla sunarak yaşam kalitesinin arttırılmasına katkı sağlamaktır.

2004 yılında sağlık sektöründe iki ayrı firmamızla güçlü bir kadroyla hızlı bir çıkış yaptık, yine aynı yıl içerisinde sağlık sektöründe dünyada kalitesiyle ön planda olan Johnson&Johnson Ethicon ve Endo departmanlarının Doğu Marmara ve Batı Karadeniz bölgesel temsilciliklerini alarak firmamızın gücüne güç katarak ve en önemlisi de kaliteli ürünlerle sektörde sorunsuz hizmet etmenin haklı gururunu yaşadık.

2005 yılında yeni bayilikler almadan, temsil ettiğimiz bayiliklerin teknik destek ve satış sonrası hizmetlerine, firmamızın güvenirliğini ön plana çıkararak devam etik.

2006 ve 2007 yıllarında firmamız medikal sektöründe hizmet anlayışını en üst düzeyde tutabilmek adına profesyonel çalışmalıydı ve öylede oldu. Bu yıllar kurumsallaşmak için yapılması gereken eğitimleri alarak profesyonel çalışmalarımızın devam ettiği yıllar olmuştur.

2008 ve 2009 yılarında da bölgemizde misyonumuzdan ve vizyonumuzdan hiç ama hiç taviz vermeden sektörde öncü firmaların arasında yer aldık. 2009 yılında dünyayı etkileyen kriz ülkemizi ve sektörümüzü de etkilemiştir. Firmamız her zaman olduğu gibi adımlarını kontrollü olarak atmış ve aynı zamanda krizi fırsata çevirerek Fresenius Medikal Care ’ in temsilciliğini alarak bölgemizde daha güçlü konuma gelmiştir.

2010 Yılının gelmesiyle beraber dünyanın tanınmış firmalarından biri olan general elektrik firmasının bayiliği alınmış sarf malzeme ve cihaz çalışmalarına başlanmıştır.